NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNI ŚWIĘTEJ 
POPROŚ O MODLITWĘ    *    ADORACJA ONLINE
 
" WIELKA TAJEMNICA WIARY   HASŁO ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2019/2020

WAGA! Z dniem 31 maja 2020 roku, zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa, ZOSTAJE PRZYWRÓCONA POSŁUGA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ! WZNAWIAMY TAKŻE STUDIUM DLA KANDYDATÓW NA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY!

Bogu niech będą dzięki!

 

Drodzy Bracia, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Drodzy Kandydaci!

               Zgodnie z dekretem opublikowanym przez Kurię Metropolitalną w Poznaniu z wielką radością przyjmujemy decyzję Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w sprawie przywrócenia, z dniem 31 maja 2020 roku funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

               Podejmując na nowo funkcję nadzwyczajnych szafarzy musimy pamiętać, że priorytetem jest nadal przestrzeganie zasad higieny oraz zadbanie o własne zdrowie i zdrowie chorych, których odwiedzamy z Komunią Świętą.

               Przed rozdzielaniem Komunii Świętej w czasie Mszy Świętej należy dokładnie zdezynfekować ręce, to samo należy uczynić po zakończeniu rozdzielania Komunii Świętej wiernym. Nie udzielamy Komunii Świętej w rękawiczkach. Nie wolno także odmówić udzielenia Komunii Świętej na rękę!

               Z Panem Jezusem ukrytym w Eucharystii udajemy się do tych chorych, którzy wyraźnie poproszą o naszą posługę. Nie odwiedzamy chorych bez uprzedniego zorientowania się czy wyrażają taką wolę. W domu chorego dokładnie dezynfekujemy ręce lub prosimy o możliwość ich dokładnego umycia. Komunii Świętej osobie, którą odwiedzamy nie udzielamy w rękawiczkach. Proszę jednak o noszenie maseczki ochronnej, wszystko dla bezpieczeństwa i komfortu odwiedzanych chorych, ale także dla naszego bezpieczeństwa.

               Nadal oczekuję na przesłanie ankiet z wypisem szafarzy posługujących w parafii. Nadal są duże braki w ich wypełnieniu i odesłaniu do mnie.

               Niebawem poinformuję w jaki sposób dokona się w tym roku odnowienie funkcji na kolejny rok duszpasterski.

               W najbliższy wtorek poinformuję o szczegółach związanych ze wznowieniem kursu dla nadzwyczajnych szafarzy, który z powodu pandemii koronawirusa został zawieszony.

               Serdecznie Was pozdrawiam, polecam w modlitwie i dziękuję za Wasze trwanie przy Panu Jezusie.

Ks. Krystian Sammler

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Archidiecezji Poznańskiej. Copyright © 2016 All right reserved. Informujemy, że strona korzysta z plików cookies - zapoznaj się z polityką prywatności.
Projekt i Wykonanie Design by DMPK MEDIA
Początek strony