NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNI ŚWIĘTEJ 
POPROŚ O MODLITWĘ    *    ADORACJA ONLINE
  
" ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY   HASŁO ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2020/2021

Drodzy Kandydaci!

Ogłoszenie stanu epidemii spowodowało zawieszenie studium dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Udało się przeprowadzić dwa spotkania formacyjne.

TERMINARZ SPOTKAŃ:

  • 20 czerwca 2020 roku, sobota, od godziny 14.00 do 19.00
  • 27 czerwca 2020 roku, sobota, od godziny 14.00 do 19.00

(KUMULUJEMY ZJAZDY, dlatego 2 dłuższe spotkania, nie 3 jak było to przewidziane)

Uwaga:

  1. Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą; kończy się nabożeństwem czerwcowym.
  2. Kandydaci muszą być zaopatrzeni w maseczki oraz w jednorazowe rękawiczki.
  3. Przed wejściem każdy zostanie poddany dezynfekcji.

BARDZO WAŻNE INFORMACJE:

            Ustanowienie do pełnienia funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej będzie miało miejsce jeszcze przed wakacjami; ustanowienia dokona Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. O dokładnym terminie poinformuję Kandydatów podczas zjazdu, w dniu 20 czerwca br.

            Ksiądz Arcybiskup wyraził zgodę, aby dokonać ustanowienia – ze względu na sytuację – bez przeprowadzenia przewidzianych prawem rekolekcji. Każdy ustanowiony do funkcji kandydat będzie zobowiązany, aby wziąć udział w rekolekcjach, gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Terminy zostaną ogłoszone wcześniej. Nie wzięcie udziału w rekolekcjach spowoduje automatyczne wycofanie zgody na pełnienie funkcji w Archidiecezji Poznańskiej.

            Strojem liturgicznym nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej jest biała alba. Bardzo proszę, aby do dnia 10 czerwca 2020 roku przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zamówienie na albę w postaci podania w wiadomości imienia i nazwiska, wzrostu oraz numeru kołnierzyka. Alby będą dostępne do odbioru na ostatnim spotkaniu. Koszt alby 120 złotych ze sznurem (cingulum). W zakupie alby partycypuje parafia.

            Albę można zamawiać osobiście w siedzibie firmy: Antkowiak Szaty Liturgiczne
Os. Piastowskie 79, 61-159 Poznań (przy kościele pw. Nawrócenia św. Pawła), poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00, sobota 10:00 - 14:00, tel. 61 8754575. Należy powołać się na kurs szafarski.

            Albę można kupić w innym miejscu, najważniejsze, aby była to alba biała z zakładką i sznurem do przewiązania.

            JEŚLI Z RÓŻNYCH POWODÓW SĄ OSOBY, KTÓRE ZREZYGNOWAŁY Z DALSZEGO PODJĘCIA KURSU – ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH – PROSZĘ O STOSOWNĄ INFORMACJĘ!

            z modlitwą, ks. Krystian Sammler

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Archidiecezji Poznańskiej. Copyright © 2016 All right reserved. Informujemy, że strona korzysta z plików cookies - zapoznaj się z polityką prywatności.
Projekt i Wykonanie Design by DMPK MEDIA
Początek strony