NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNI ŚWIĘTEJ 
POPROŚ O MODLITWĘ    *    ADORACJA ONLINE
  
" ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY   HASŁO ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2020/2021

Poznań, dnia 13 października 2020 roku.

Drodzy Bracia!

              Wszystkich serdecznie pozdrawiam i zapewniam o modlitwie. Pandemia koronawirusa trwa i zatacza duże koło osób zakażonych i chorych. Chciałbym wobec tej sytuacji przypomnieć kilka spraw, które wydają się ważne i mogą pomóc w podejmowaniu funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej:

  1. Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej uczestniczy w celebracji liturgicznej w maseczce lub przyłbicy, które osłaniają usta i nos. NIE MA ZGODY NA BRAK TAKOWEGO ZABEZPIECZENIA, PROSZĘ O TO ZADBAĆ I DLA WŁASNEGO ZDROWIA ORAZ ZDROWIA INNYCH WIERNYCH KATEGORYCZNIE PRZESTRZEGAĆ!
  2. Przed podejmowaniem rozdzielania wiernym Komunii Świętej należy zdezynfekować ręce, Komunię rozdzielamy w maseczce lub w przyłbicy, po zakończeniu obrzędu Komunii dokonujemy obycia palców wodą oraz dezynfekujemy dłonie (dla własnego bezpieczeństwa).
  3. Posługę wobec chorych podejmujemy tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych, zawsze z zachowaniem przepisów sanitarnych.

Przypominam również, że funkcję nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej podejmujemy z upoważnienia i w jedności z Kościołem. Bardzo proszę, aby nie rozpowszechniać opinii lub treści niezgodnych z nauczaniem Kościoła, także jeśli chodzi o rozdzielanie Komunii Świętej na rękę. Zachęcam, aby zapoznać się z opublikowanym niedawno stanowiskiem Komisji Liturgicznej KEP o przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę, zwłaszcza w czasie pandemii. (https://opoka.news/komunikat-komisji-ds-kultu-bozego-i-dyscypliny-sakramentow)

Ks. Krystian Sammler

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Archidiecezji Poznańskiej. Copyright © 2016 All right reserved. Informujemy, że strona korzysta z plików cookies - zapoznaj się z polityką prywatności.
Projekt i Wykonanie Design by DMPK MEDIA
Początek strony