NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNI ŚWIĘTEJ 
POPROŚ O MODLITWĘ    *    ADORACJA ONLINE
  
" ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY   HASŁO ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2020/2021

               Od dziś, tj. 17 października 2020 roku obowiązuje nowy podział i restrykcje związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Nie wiemy jak długo będą obowiązywały podziały na strefy żółte i czerwone oraz przeliczniki liczby osób na metry kwadratowe w świątyniach. Sytuacja jest płynna i właściwie nieprzewidywalna.

               Wobec panującej sytuacji, po przeanalizowaniu rekomendacji służb sanitarnych, wsłuchaniu się w Wasze zapytania i licznie wyrażana niepokoje informuję, że:

  1. ODWOŁUJEMY ZAPLANOWANE SPOTKANIA REJONOWE WE WSZYSTKICH WSKAZANYCH MIEJSCACH. ODBEDĄ SIĘ W NOWYM ROKU. UFAM, ŻE UDA SIĘ SPOTKAĆ NA WIOSNĘ. DZIŚ JAK WIDZIMY NIE DA SIĘ PLANOWAĆ NIC Z TAKIM WYPRZEDZENIEM I WOBEC SYTUACJI, KTÓRA JEST NIEZWYKLE PŁYNNA.
  2. W LISTOPADZIE WYEMITUJĘ REKOLEKCJE ON-LINE DLA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY, BĘDZIE TO NAMIASTKA REALNYCH SPOTKAŃ, ALE NIE MAM WĄTPLIWOŚCI, ŻE KONFERENCJE REKOLEKCYJNE ON-LINE MAJĄ WARTOŚĆ DUCHOWĄ I FORMACYJNĄ. ZAPRASZAM DO SKORZYSTANIA Z TEJ OFERTY, NIE ZANIEDBUJMY FORMACJI!
  3. PEŁNIENIE FUNKCJI NADZWYCZAJNEGO SZAFARZA KOMUNII ŚWIĘTEJ MUSI SIĘ ODBYWAĆ Z PEŁNYM PRZESTRZEGANIEM RYGORÓW SANITARNYCH. W CZASIE CAŁEJ LITURGII, TAKŻE PRZY ROZDZIELANIU KOMUNII ŚWIĘTEJ MASECZKA, DEZYNFEKCJA RĄK PRZED I PO ROZDZIELANIU CIAŁA PAŃSKIEGO.
  4. NIE MA ZAKAZU PÓJŚCIA DO CHORYCH JEŚLI O TO PROSZĄ, ALE PROSZĘ EWENTUALNE PODJĘCIE POSŁUGI CHORYM ZAWSZE PRZEMYŚLEĆ, ANALIZUJAC SWÓJ STAN ZDROWIA I STAN ZDROWIA CHOREGO. DBAJMY WÓWCZAS MAKSYMALNIE O RYGOR SANITARNY, NIE PRZESIADUJMY W DOMU CHOREGO DŁUGO, OGRANICZAJMY SIĘ TYLKO DO UDZIELENIA KOMUNII. JEŚLI PROBOSZCZ UZNA, ŻE TYLKO KAPŁANI PÓJDĄ DO CHORYCH, PROSZĘ TO USZANOWAĆ. SYTUACJA JEST MAKSYMALNIE NADZWYCZAJNA. NIE MA IDEALNYCH ROZWIĄZAŃ.

Dbajcie o siebie proszę, módlmy się za siebie nawzajem i pamiętajmy w modlitwach o chorych i cierpiących z powodu pandemii.

Zachęcam do śledzenia strony internetowej i komunikatów, proszę zadbajcie o Braci, którzy nie posługują się komputerem i wydrukujcie im informację oraz przekazujcie sobie wszem i wobec o odwołaniu spotkań rejonowych.

Pozdrawiam także Wasze Małżonki, moje Bratowe!

Ks. Krystian Sammler

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Archidiecezji Poznańskiej. Copyright © 2016 All right reserved. Informujemy, że strona korzysta z plików cookies - zapoznaj się z polityką prywatności.
Projekt i Wykonanie Design by DMPK MEDIA
Początek strony