NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNI ŚWIĘTEJ 
   ADORACJA ONLINE
  
" ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY   HASŁO ROKU DUSZPASTERSKIEGO 2020/2021

W maju jak w każdą niedzielę wyszedłem z kościoła z Panem Jezusem zanosząc Go do chorym.Dochodząc do plant zatrzymali mnie strażacy którzy zabezspieczali bieg z okazji rawickiego festiwalu sportu. Stojąc na plantach dochodzili ludzie którzy podziwiali sportowców biegnących do mety.

W odpowiedzi na apele Kurii Krakowskiej zgłosiłem się jako nadzwyczajny szafarz Komuni Św. w ŚWD Młodzieży. Jeszcze w czasie ogólnopolskiej pielgrzymki dla NSzKŚ w Katedrze Poznańskiej,w dniu 11 czerwca br., ksiądz z Kurii Krakowskiej ogłosił dramatyczny apel że brakuje im około 1000 NSz.KŚ ,ptrzebnych w czasie trawnia Mszy Św. Rozesłania na Campusie Miserecordia w Brzegach.

Podziękowanie dla Nadzwyczajnych  Szafarzy Najświętszego Sakramentu.

Jestem 93 letnim mieszkańcem Przeźmierowa. Szarą godzinę życia, jako wdowiec spędzam razem z rodziną córki. Nie przypuszczałem, będąc fizycznie sprawnym człowiekiem, że kiedykolwiek uczestnictwo we Mszy św. zamienię na jej wysłuchanie przez radio.

Króluj nam Chryste! 

Kilka ostatnich lat zanosiłem Najświętszy Sakrament pani Halinie Paulińskiej. Miała ona 97 lat. Była chora, nie mogła chodzić. Któregoś razu umówiłem się z jej córką Anną, że odwiedzę mamę po Mszy św. o godz. 19.00. Wcześniej spędzałem czas na działce, poświęcając go rodzinie, a przede wszystkim mojemu 16-letniemu synowi Mikołajowi, który w tym roku rozpoczyna naukę w liceum, a ponadto jest w tzw. trudnym wieku.

Świadectwo nadzwyczajnego szafarza w drugim roku posługi.

Pewnego dżdżystego dnia, gdy po Mszy św. wychodziłem z Najświętszym Sakramentem do chorych, w kruchcie kościoła spotkałem starszą siostrę zakonną, która oddawszy cześć Jezusowi, przyglądała mi się, jak wkładam bursę z Nim pod kurtkę.

Nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. jestem od roku 1999 i w ciągu tego czasu miałem możliwość posługiwać kolejno w dwóch różnych parafiach. Było to okazją do pewnych obserwacji i porównania różnych wspólnot. Moja poprzednia parafia położona była w dużej miejscowości tuż pod Poznaniem, gdzie większość parafian mieszkała w blokach i w przytłaczającej liczbie byli to przyjezdni z różnych zakątków Wielkopolski, a nawet całego Kraju.

Jestem szafarzem niecały rok. Od samego początku mej posługi uderzyło mnie spotkanie ze wzrokiem chorych przyjmujących Komunię Świętą w domu. Osoby te oczekują spotkania z Panem Jezusem cały tydzień, nie mają możliwości uczestniczenia w codziennej Eucharystii. Ich tęsknota jest widoczna w ich oczach, często jest to przejmujący widok – chore, rozmodlone osoby, szczęśliwe ze spotkania z Panem.
My zdrowi często nie zdajemy sobie sprawy tak naprawdę z łaski i szansy którą otrzymaliśmy – przecież nie jesteśmy przykuci do łóżka i nawet codziennie możemy uczestniczyć we Mszy Świętej.
Remi
 

FORMULARZ ŚWIADECTWA

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Archidiecezji Poznańskiej. Copyright © 2016 All right reserved. Informujemy, że strona korzysta z plików cookies - zapoznaj się z polityką prywatności.
Projekt i Wykonanie Design by DMPK MEDIA
Początek strony