Drodzy Bracia - Kilka spraw

Drodzy Bracia!

Przed nami I adwentowa niedziela, a więc rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”

Zachęcam do dobrego przeżycia Adwentu. Sprzyjają temu rekolekcje w parafiach i dobre odprawienie spowiedzi świętej. Warto o tym pomyśleć, aby serce nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej było otwarte na działanie Ducha Świętego.

Chciałbym w tym krótkim słowie odnieść się do kilku istotnych spraw:

  1. Rekolekcje! Bardzo serdecznie dziękuję za sumienne odprawienie rekolekcji i podjęcie obowiązku wynikającego z formacji stałej. Przypominam, że przynajmniej raz na trzy lata powinniśmy brać udział w rekolekcjach. W tym roku nie będzie już nowych terminów, został nam zaledwie miesiąc do końca roku. Z wielkim uznaniem zwracam się z podziękowaniem dla tych braci, którzy każdego roku biorą udział w wyciszeniu i braterskim spotkaniu.
  2. Rekolekcje dla małżeństw! Pod koniec sierpnia br., w Zaborówcu dwadzieścia osiem par małżeńskich wzięło udział w rekolekcjach dedykowanych małżonkom. Serdecznie dziękuję za udział. Już dziś informuję, że w roku 2022 odbędą się dwie tury rekolekcji dla małżeństw. W ostatnim tygodniu sierpnia w Zaborówcu oraz w terminie jesiennym w Gębicach.
  3. Spotkania rejonowe! W dziesięciu miejscach w naszej archidiecezji odbyły się spotkania rejonowe, dziękuję za liczny udział, pukam do sumień tych, którzy rezygnują już od lat z udziału w tych spotkaniach.
  4. Odnowienie funkcji! Ostatnie odnowienie funkcji na nowy 2022 rok będzie miało miejsce, dnia 26 listopada (piątek) w parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Poznaniu, ul. Mariacka 15. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 19.00, będzie jej przewodniczył ks. bp Szymon Stułkowski.
  5. Dary serca, miłość bliźniego! Dziękuję za wszystkie składane ofiary i otwartość serc! Wkrótce podsumowanie i szczegółowe podziękowania!
  6. Storna internetowa! Dziękuję wszystkim zaangażowanym na czele z p. Arturem za powstanie nowej odsłony strony internetowej. Zachęcam do rejestrowania się w portalu ogłoszeniowym i proszę o zamieszczanie ogłoszeń. Rejestracja jest bardzo prosta.
  7. Zakończenie peregrynacji! Jeśli Pan Bóg pozwoli, w Niedzielę Chrztu Pańskiego zakończy się peregrynacja Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Archidiecezji Poznańskiej. O szczegółach naszego udziału poinformuję w późniejszym terminie.

Serdecznie Was pozdrawiam i pamiętem w modlitwie!ks. Krystian Sammler

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. Archidiecezji Poznańskiej. Copyright © 2016 All right reserved.
Informujemy, że strona korzysta z plików cookies - zapoznaj się z Polityką prywatności